FAQ | Často kladené otázky

FAQ

Často kladené otázky

Kurzy ZDARMA

Aké sú podmienky získania kurzu ZDARMA?

Kurz so 100% preplatením kurzovného môže získať každý nezamestnaný evidovaný na UPSVaR  (Úrad práce ) v rámci projektov KOMPAS+  a REPAS+. Viac informácií ohľadom nástrojov aktívnych opatrení nájdete na stránkach UPSVaR.

Ako dlho musím byť evidovaný na úrade práce?

Mal by si ste byť evidovaný aspoň 3 mesiace, takto máte vyššiu šancu na schválenie.

Platím niečo vopred?

Nejedná sa o refundáciu kurzov. Nemusíte sa báť, že je potrebné niečo platiť za kurz vopred. Úrad práce preplatí sumu za kurz namiesto vás po ukončení kurzu.

Viete mi zaslať dokumenty ( požiadavku na kurz ) mailom?

Všetky dokumenty ako aj Požiadavku na kurz posielame poštou. Dokumenty musia byť podpísane a opečiatkované. UPSVaR neakceptuje skeny.

Musím nastúpiť na kurz?

Uchádzač o zamestnanie, s ktorým úrad práce, sociálnych vecí a rodiny uzatvorí Dohodu, je povinný nastúpiť na kompetenčný kurz v termíne predpokladaného začiatku kurzu, ktorý uviedol poskytovateľ kompetenčného kurzu v časti B požiadavky, resp. najneskôr do 15 kalendárnych dní od predpokladaného dátumu začiatku kurzu, v prípade, ak nebude možné zrealizovať kurz v predpokladanom termíne.

Akou formou prebieha kurz?

Môžete sa prihlásiť na prezenčnú alebo dištančnú formu vzdelávania. Prezenčná forma prebieha v školiacom stredisku v Košiciach. V rámci COVID opatrení sa kurzy konajú online – dištančnou formou.

Našiel som si prácu počas kurzu?

Ak ste si počas kurzu našli prácu, nemusíte sa báť žiadnych pokút a sankcii. Informujete nás, ako aj Úrad práce a kurz sa ukončí.  Tým pádom môžete spokojne nastúpiť do nového zamestnania.

Aký je postup získania kurzu zdarma?

1. Prihlásiť sa na kurz

V prvom kroku nás kontaktujte a to prihlásením sa na kurz, ktorý vás zaujal. Prihlásiť sa môžete cez prihlasovací formulár, ktorý nájdete pod každým kurzom. Po prihlásení vás budeme kontaktovať telefonicky s bližšími informáciami.

2. Odovzdanie Požiadavky na kurz

V druhom kroku vám pošleme tzv. Požiadavku na kompetenčný alebo rekvalifikačný kurz, ktorú po vyplnení odovzdáte na Oddelenie vzdelávania a poradenstva na príslušnom úrade práce. Pozor, nie referentke, kde sa „chodíte hlásiť“. Kontakty na Oddelenie vzdelávanie a poradenstva nájdete na stránkach UPSVaR v sekcii Kontakt.

3. Schvaľovací proces

V momente ako úrad práce zaeviduje vašu požiadavku, začína schvaľovací proces, ktorý trvá 14 dní. Počas neho úrad práce posúdi vašu žiadosť a rôzne aspekty. Neexistuje právny nárok na schválenie kurzu. Môže nastať aj prípad, že vám kurz zamietnu.

4. Nástup na kurz

V prípade, že vám bol kurz schválený, úrad práce vás bude informovať telefonicky. Následne podpíšete tzv. Dohodu. Úrad práce neinformuje vzdelávaciu agentúru, či vám bol kurz schválený čiže po schválení nás prosím kontaktujte.

Nenašli ste čo ste hľadali?

Máte ďalšie otázky, ktoré by ste potrebovali zodpovedať? Neváhajte nás kontaktovať buď telefonicky alebo využite Kontaktný formulár.